Zadzwoń do nas: 507 386 978

Home » Żłobek Montessori

Żłobek Montessori

Prowadzimy żłobek Montessori, do którego przyjmujemy dzieci od roku do trzech lat. Realizujemy założenia metody Montessori, dbając o prawidłowy rozwój najmłodszych. Każdą rodzinę traktujemy indywidualnie i wspólnie sprawdzamy gotowość dziecka oraz rodziców do dołączenia do żłobka Montessori. Istotnym elementem rekrutacji jest spotkanie w naszej placówce, do której zapraszamy rodziców wraz z dzieckiem. Dziecko ma możliwość poznania otoczenia i nauczycieli, a my poznajemy jego potrzeby. Wspólnie omawiamy Państwa oczekiwania i proponujemy rozpoczęcie adaptacji w ustalonym wcześniej terminie. Proces adaptacji jest indywidualnie dopasowany dla każdej rodziny, ponieważ bardzo ważne jest dla nas zbudowanie wzajemnego zaufania. Nasz żłobek Montessori zlokalizowany jest na Białołęce – zapraszamy przede wszystkim dzieci z Tarchomina, Nowodworów oraz Choszczówki. Prowadzimy także przedszkole Montessori, dzięki czemu dzieci nie muszą zmieniać miejsca nauki i zabawy po skończeniu trzech lat.

Oferta anglojęzycznego żłobka Montessori

Prowadzimy anglojęzyczny żłobek Montessori, w którym oferujemy bogaty wybór zajęć dla najmłodszych. Organizujemy warsztaty i konsultacje Montessori dla rodziców jako obowiązkowy etap rekrutacji (w formie grupowej lub indywidualnej). Jest to niezbędne, aby zbudować zaufanie do praktykowanej przez nas metody wychowywania i nauczania. Zależy nam na tym, by Państwa decyzja o wyborze żłobka była przemyślana i zgodna z wyznawanymi wartościami. Wzajemne zrozumienie rodziców i opiekunów pracujących w naszym żłobku pozwala na pełne wspieranie dziecka.

IMG 20200503 120904 1024x808

W grupie żłobkowej jest od 5 do 13 dzieci w wieku od ok. roku do 3 lat. Opiekuje się nimi dwóch dorosłych (anglojęzyczny nauczyciel Montessori + asystent). Rolą nauczyciela Montessori jest bycie przewodnikiem i towarzyszem w odkrywaniu materiałów Montessori. Swoim zachowaniem nauczyciel Montessori modeluje sposób poruszania się i przebywania w otoczeniu, obchodzenia się z szacunkiem do siebie nawzajem i do materiałów znajdujących się w sali.

Wszystkie niezbędne rzeczy (tzw. wyprawka), które dziecko potrzebuje, by zacząć swoją przygodę w naszym żłobku, otrzymają Państwo wraz z dokumentami zapisu. Ze swojej strony, w ramach czesnego, zapewniamy:

  • edukację Montessori do 3 roku życia
  • zajęcia muzyczne każdego dnia (zajęcia w języku polskim i angielskim)
  • kontakt z naturą (ogród, las, zwierzęta)
  • wegetariańskie posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek (catering)
  • indywidualne konsultacje pedagogiczne raz w miesiącu
  • grupowe warsztaty dla rodziców co 2 miesiące (Montessori, NVC)

Plan dnia
7.30-8.00 dzieci zostają przyprowadzane przez rodziców.
8 – 10:00 Montessoriańska praca własna
Powitanie dzieci
Praca za materiałami Montessori
Wspólne śniadanie
Czynności samoobsługowe (toaleta)
10:00 – 10:30 szykowanie się do wyjścia na dwór
10:30 – 12:00 czas na ogrodzie, rozwój motoryki dużej
12:00 powrót z ogrodu, czynności samoobsługowe
12:30 – 13:00 obiad
13:00 – 15:30 odpoczynek
15:30 – 16:00 czynności samoobsługowe
16:00 – 16:30 przygotowanie podwieczorku i podwieczorek
Po 16:30 swobodny czas w sali lub na ogrodzie w zależności od pogody i zainteresowań dzieci.