Zadzwoń do nas: 507 386 978

Home » Żłobek Montessori

Żłobek Montessori

Anglojęzyczny żłobek Montessori

Do anglojęzycznego żłobka Montessori przyjmujemy dzieci od okołu roku do 3 lat. Każda rodzina jest traktowana indywidualnie i wspólnie sprawdzamy gotowość dziecka i rodziców do dołączenia do żłobka Montessori. Istotnym elementem rekrutacji jest spotkanie w naszej placówce gdzie zapraszamy rodziców wraz z dzieckiem. Dziecko ma możliwość poznać otoczenie i nauczycieli a my poznajemy dziecko. Wspólnie omawiamy Państwa i dziecka potrzeby i proponujemy rozpoczęcie adaptacji, uwzględniający potrzeby wszystkich stron. Proces adaptacji jest indywidualnie dopasowany dla każdej rodziny gdyż ważne jest dla nas zbudowanie wzajemnego zaufania.
Oferujemy warsztaty i konsultacje Montessori dla rodziców jako obowiązkowy etap rekrutacji (w formie grupowej lub indywidualnej) aby zbudować także zaufanie do metody Montessori. Chcemy by Państwa decyzja o wyborze naszego żłobka była przemyślana i zgodna z wartościami, zgodnie z którymi chcą państwo wychowywać dziecko. Dzięki wzajemnemu zrozumieniu rodziców i nauczycieli, możemy w pełni wspierać dziecko, które wkracza w nasze progi.

IMG 20200503 120904 1024x808

W grupie żłobkowej jest 5 – 13 dzieci w wieku od okołu roku do 3 lat na dwóch dorosłych (anglojęzyczny nauczyciel Montessori + asystent). Rolą nauczyciel Montessori jest bycie przewodnikiem i towarzyszem w odkrywaniu materiałów Montessori. Swoim zachowaniem nauczyciel Montessori modeluje sposób poruszania się i bycia w otoczeniu, obchodzenia się z szacunkiem do siebie nawzajem i do materiałów w sali.

Wszystkie niezbędne rzeczy (tzw. wyprawka), które dziecko potrzebuje by zacząć swoją przygodę w naszym żłobku otrzymają Państwo wraz z dokumentami zapisu. Ze swojej strony, w ramach czesnego, zapewniamy:

  • Edukację Montessori do 3 roku życia
  • Edukację językową w formie immersji (j. angielski)
  • Zajęcia muzyczne każdego dnia
  • Kontakt z naturą (ogród, las, zwierzęta)
  • Wegetariańskie posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek (catering)
  • Indywidualne konsultacje pedagogiczne raz w miesiącu
  • Grupowe warsztaty dla rodziców co 2 miesiące (Montessori, NVC)

Plan dnia
7.30-8.00 Dzieci zostają przyprowadzane przez rodziców.
8 – 10:00 Montessoriańska praca własna
Powitanie dzieci
Praca za materiałami Montessori
Wspólne śniadanie
Czynności samoobsłuchowe (toaleta)
10:00 – 10:30 szykowanie się do wyjścia na dwór
10:30 – 12:00 czas na ogrodzie, rozwój motoryki dużej
12:00 powrót z ogrodu, czynności samoobsłuchowe
12:30 – 13:00 obiad
13:00 – 15:30 odpoczynek
15:30 – 16:00 czynności samoobsługowe
16:00 – 16:30 przygotowanie podwieczorku i podwieczorek
Po 16:30 swobodny czas w sali lub na ogrodzie w zależności od pogody i zainteresowań dzieci