Zadzwoń do nas: 507 386 978

Home » Zerówka Montessori

Zerówka Montessori

 


W naszym przedszkolu prowadzimy również zerówkę Montessori. Zdajemy sobie sprawę, że okres kończący przedszkole jest wyjątkowo wrażliwym czasem dla każdego dziecka. Dzieci w wieku około 6 lat znajdują się na etapie przejściowym między okresem rozwojowym, przedszkolnym a szkolnym. Jest to czas, w którym dla dzieci coraz większy autorytet ma grupa rówieśnicza. Jest to również okres, kiedy zaczynają wzmacniać się zainteresowania – dzieci są już w stanie wiele rzeczy zrobić samodzielnie, a co za tym idzie, mogą faktycznie poświęcić się temu, co je fascynuje. Dlatego wychodzimy do Państwa z ofertą skierowaną do najstarszych przedszkolaków, przygotowujących się do wyzwania, jakim jest edukacja szkolna.

W zerówce Montessori zapewniamy dzieciom otoczenie, które pokochają, poczują się w nim bezpiecznie i pewnie, a co za tym idzie, będą mogły rozwijać i doskonalić swoje umiejętności, poznawać otaczający je świat i siebie samych. Bardzo ważny jest dla nas kontakt z naturą, dlatego dzieci codziennie będą miały możliwość spędzania kilku godzin w naszym pięknym ogrodzie czy lesie, z którym graniczy Baza Montessori. W placówce znajduje się również żłobek Montessori dla dzieci od 1 roku do 3 lat.

Zalety zerówki w przedszkolu

Rodzice mogą zdecydować, czy wyślą swoje 6-letnie pociechy do zerówki w przedszkolu czy w szkole. Nasza Baza oferuje zerówkę w przedszkolu. Jest to szczególnie dobry wybór dla wrażliwych dzieci. Czasem natężenie bodźców w budynku szkolnym jest tak duże, że utrudnia harmonijny rozwój dziecka. Dlatego tak wielu rodziców decyduje się na pozostawienie swoich pociech w zerówce w przedszkolu. W naszej placówce dopasowujemy rodzaj zajęć do potrzeb dzieci, tak żeby miały poczucie sukcesu i rozwoju we własnym tempie. Cały czas pozostajemy w kontakcie z rodzicami, którzy na bieżąco dowiadują się o postępach swoich dzieci.

W naszej zerówce dzieci korzystając z mądrze zaplanowanych pomocy, ćwiczą dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie oraz czytanie i pisanie.  Dzieje się to wszystko bezstresowo, z poszanowaniem indywidualnego rozwoju dziecka, jego zainteresowań i tempa nauki. Nie zapominamy również o zabawie, która jest bardzo ważną częścią planu dnia. Na każdym kroku staramy się łączyć zabawę z edukacją, na przykład ucząc systemu miar, dodawania i odejmowania podczas zajęć kulinarnych.


Plan dnia w zerówce Montessori:

7.30-9.30 – dzieci są przywożone do Bazy

9.30-10.00 – drugie śniadanie

10.00-12.00 – powitanie i praca własna dzieci

12.00-14.00 – spacer po lesie, zabawa w ogrodzie lub drzemka dla dzieci, które jej potrzebują

14.00-15.00 – obiad i sprzątanie

15.00-16.00 – zajęcia dodatkowe lub czas przeznaczony na swobodną zabawę

16.00 – podwieczorek

16.30 – pożegnanie i wspólna lektura dla dzieci

17.00-17.30 – rodzice odbierają dzieci z placówki.