Zadzwoń do nas: 507 386 978

Home » Leśne przedszkole Montessori

Leśne przedszkole Montessori

Leśne przedszkole Montessori to miejsce, w którym dzieci mogą się nie tylko uczyć i bawić, ale także poznawać naturę. Uważamy, że przyroda jest bardzo ważna w prawidłowym rozwoju, ponieważ rozwija kreatywność i pozwala się wyciszyć. Dzieci mające możliwość przebywania na łonie natury są mniej zestresowane, a bardziej odporne na różne infekcje. Przyroda wpływa pozytywnie na jakość kształcenia. Na świeżym powietrzu dzieci lepiej przyswajają wiedzę i wykazują większe zainteresowanie światem. W naszym leśnym przedszkolu Montessori część zajęć odbywa się w otoczeniu przyrody. Ćwiczenia na świeżym powietrzu poprawiają koordynację ruchową najmłodszych i uczą współpracy. Podczas zajęć dzieci mogą obserwować zachowanie leśnych zwierząt, ponieważ spotykamy sarny, dziki, jeże, lisy i różne ptaki. Zwracamy również uwagę najmłodszych na szacunek do przyrody, często wspólnie sprzątamy las.

Leśne wakacje Montessori

Organizujemy leśne wakacje Montessori dla naszych podopiecznych. Zapraszamy na nie dzieci w wieku 2 – 6 lat. Zajęcia odbywają się w okresie czerwiec – sierpień. Podczas ich trwania zachęcamy najmłodszych do bliskiego kontaktu z naturą. Prowadzimy wiele różnych zajęć, dzięki którym dzieci rozwijają swoje umiejętności i uczą się pracy w zespołach.

Oferta leśnych wakacji Montessori:

– wycieczki do lasu, budowanie szałasów, obserwacja natury;
– praca z materiałami Montessori;
– jazda konna w stajni Złoty Koń;
– zajęcia plastyczne i muzyczne;
– zajęcia sportowe i akrobatyczne;
– zajęcia ceramiczne;
– zajęcia kulinarne;
– pełne wyżywienie.

Leśne wakacje Montessori to opieka i edukacja dzieci od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-17:30. Dzieci mają dostęp do sali z materiałami Montessori, sali gimnastycznej oraz przepięknego ogrodu z oczkiem wodnym. Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach do 16 dzieci. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa wykwalifikowana kadra. Dzieci wraz z opiekunami dbają o porządek, uczą się współpracy i rozwiązywania konfliktów. Dzieci mają również wpływ na planowanie zajęć. Staramy się dopasować ofertę leśnych wakacji Montessori do potrzeb i oczekiwań zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Cena za pobyt 1 dziecka:
1 tydzień – 700 zł
2 tygodnie – 1300 zł
3 tygodnie – 1800 zł
4 tygodnie – 2000 zł

Przy zapisie dziecka na leśne wakacje Montessori wymagana jest zaliczka w wysokości 500 zł. Zniżka na drugie dziecko – 20%.

Zgłoszenia dzieci przyjmujemy pod adresem mailowym: naszabazamontessori@gmail.com

Zobacz video o naszej Bazie Montessori – kliknij tutaj

 

Baza Montessori dzieci