Zadzwoń do nas: 507 386 978

Home » Mocne strony Bazy Montessori

Mocne strony Bazy Montessori

Dokładamy wszelkich starań, by zajęcia prowadzone w naszym przedszkolu, żłobku oraz zerówce odbywały się na najwyższym poziomie. Cały czas staramy się przekazywać naszym podopiecznym najważniejsze wartości, zgodnie z którymi powinien żyć każdy człowiek w społeczeństwie. Organizujemy wiele różnych zajęć, podczas których dzieci mogą pracować samodzielnie lub w grupach. Dbamy o to, by dzieci rozwijały się prawidłowo pod względem zdrowotnym, motorycznym, emocjonalnym, społecznym, intelektualnym i artystycznym. W Bazie Montessori odbywają się zajęcia muzyczne, plastyczne i taneczne. Codziennie 2-3 godziny spędzamy na świeżym powietrzu, spacerując po lesie, budując w nim szałasy lub bawiąc się w ogrodzie, w którym znajdują się domki na drzewach, zjeżdżalnia, trampolina, most linowy oraz piaskownica. Dzieci chętnie obserwują przyrodę, ich uwagę przyciąga szczególnie oczko wodne, w którym są ryby, żaby, padalce i wiele owadów. W pobliżu znajdują się stajnie, gdzie chodzimy z dziećmi, by obserwować konie.

Przygotowujemy dla dzieci posiłki ze zdrowych owoców i warzyw, bez glutenu, nabiału i cukru. Często gotujemy i pieczemy z dziećmi, zwracając szczególną uwagę na to, co jest zdrowe. Ćwiczymy siłę, odporność oraz wytrzymałość w czasie treningów Aikido. Mamy też własną salę gimnastyczną, w której odbywają się zajęcia integracji sensorycznej. Małą motorykę ćwiczymy na zajęciach ceramicznych, malując i rysując, co dzieci bardzo lubią. Często urządzamy bale przebierańców i tańczymy przy muzyce, która jest częścią naszego codziennego życia. Mamy kącik z instrumentami muzycznymi, m.in. pianinem. Starsze dzieci uczestniczą w zajęciach stolarskich, robiąc karmniki dla ptaków, obudowy na donice na kwiaty, etc.

W ofercie mamy też leśne wakacje dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. W leśnym przedszkolu Montessori  dzieci mają okazję uczestniczyć w zajęciach kulinarnych i ceramicznych.

Co wyróżnia nasze przedszkole?

W Bazie Montessori odpowiadamy na potrzeby rozwojowe dzieci. Zależy nam, aby dzieci czuły się tu bezpiecznie i dobrze się rozwijały. Kwestie wyróżniające nasz żłobek, przedszkole i zerówkę to:

 • zajęcia organizowane zgodnie z założeniami metody Montessori,
 • kameralne 8 – 10-osobowe grupy, w których dzieci są mieszane wiekowo,
 • domowe otoczenie i przyjazna atmosfera,
 • zdrowe posiłki,
 • wspieranie samodzielności dzieci,
 • żłobek, przedszkole i zerówka w jednym miejscu, dzieci spędzają u nas od 1 do końca 6 roku życia,
 • bezpośredni kontakt z naturą, mamy ogród, oczko wodne, a w pobliżu znajduje się las,
 • wolny czas na swobodną zabawę na świeżym powietrzu,
 • rodzicielstwo bliskości w praktyce,
 • Porozumienie bez Przemocy,
 • wsparcie dla rodziców w formie warsztatów i konsultacji.