Zadzwoń do nas: 507 386 978

Home » Przedszkole Montessori blisko Tarchomina w Warszawie

Przedszkole Montessori blisko Tarchomina w Warszawie

Czy zastanawiają się Państwo nad wyborem placówki przedszkolnej dla swoich pociech? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy do niezwykłego miejsca – do przedszkola Montessori obok Tarchomina. Tutaj Państwa dzieci znajdą doskonałe warunki, sprzyjające ich wszechstronnemu rozwojowi i zdobywaniu wiedzy.

W naszym przedszkolu wcielamy w życie zasady opracowane przez włoską lekarkę Marię Montessori. Rozważając proces wychowywania dzieci, akcentowała ona przede wszystkim ich potrzebę swobodnego i spontanicznego rozwoju. Zgodnie z tym podejściem, wspieramy twórczość i spontaniczność maluchów. Nie ma u nas podziału na grupy wiekowe. Do każdego dziecka podchodzimy z troską, zapewniając mu przestrzeń na pracę w takim tempie, jakiego potrzebuje.

Podejście Montessori należy do alternatywnych metod nauczania. Odchodzi ono od szablonowego ujmowania dzieci i narzucania im gotowych schematów. Pozwalamy maluchom samodzielnie wybierać zadania. Przygotowujemy jednak takie propozycje, do których realizacji najmłodsi są już wystarczająco przygotowani. Dzięki temu dzieci uczą się nie tylko, jak wykonywać konkretną pracę, ale także kształtują swoją samodzielność i zaradność. Ponadto wspieramy maluchy w rozwijaniu ich zdolności i zainteresowań.

Przedszkole w zielonym otoczeniu

W naszym przedszkolu obok Tarchomina posiadamy odpowiednie wyposażenia sal dydaktycznych, a sama placówka znajduje się w miejscu niezwykle przyjaznym dzieciom – otoczonym zielenią i bliskością przyrody. Część zajęć odbywa się na świeżym powietrzu, dzięki czemu dzieci pielęgnują w sobie wartość, jaką jest kontakt z naturą. Lokalizacja przedszkola Baza Montessori sprzyja zarówno kształceniu maluchów, jak i w miarę sprawnemu dojazdowi do placówki, co stanowi niewątpliwy atut dla wszystkich rodziców, powierzających nam swoje pociechy.

Jeśli i Państwa interesuje kształcenie dzieci, odbiegające od tradycyjnych metod, przedszkole obok warszawskiego Tarchomina serdecznie zaprasza! W każdej chwili mogą nas Państwo odwiedzić, aby przekonać się, jak funkcjonuje nasza placówka.