Zadzwoń do nas: 507 386 978

Home » Żłobek, przedszkole i zerówka Montessori blisko Tarchomina w Warszawie

Żłobek, przedszkole i zerówka Montessori blisko Tarchomina w Warszawie

Czy zastanawiają się Państwo nad wyborem placówki, do której bezpiecznie możecie posłać swoje pociechy? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy do niezwykłego miejsca – żłobka, przedszkola i zerówki Montessori tuż obok Tarchomina. Tutaj Państwa dzieci w wieku od 1 do 6 lat znajdą doskonałe warunki, sprzyjające ich wszechstronnemu rozwojowi i zdobywaniu wiedzy.

W naszym miejscu wcielamy w życie zasady opracowane przez włoską lekarkę Marię Montessori. Rozważając proces wychowywania dzieci, akcentowała ona przede wszystkim ich potrzebę swobodnego  rozwoju oraz kontaktu z naturą. Do każdego dziecka podchodzimy z troską, zapewniając mu przestrzeń na pracę w takim tempie, jakiego potrzebuje.

Podejście Montessori należy do alternatywnych metod nauczania. Odchodzi ono od szablonowego ujmowania dzieci i narzucania im gotowych schematów. Pozwalamy maluchom samodzielnie wybierać zadania. Przygotowujemy jednak takie propozycje, do których realizacji najmłodsi są już wystarczająco przygotowani. Dzięki temu dzieci uczą się nie tylko, jak wykonywać konkretną pracę, ale także kształtują swoją samodzielność i zaradność. Ponadto wspieramy maluchy w rozwijaniu ich zdolności i zainteresowań.

Zielone otoczenie

„Kiedy dzieci mają bezpośredni kontakt z przyrodą, wtedy nagle wychodzi z nich cała ich siła” M.Montessori „Odkrycie dziecka”

W naszym miejscu posiadamy odpowiednie wyposażenia sal dydaktycznych, a sama placówka znajduje się w miejscu niezwykle przyjaznym dzieciom – otoczonym zielenią i bliskością przyrody. Część zajęć odbywa się na świeżym powietrzu, dzięki czemu dzieci pielęgnują w sobie wartości, takie jak bezpośredni kontakt z naturą, poznawanie jej i dbanie o nią.

Lokalizacja sprzyja sprawnemu dojazdowi do placówki z Tarchomina, co stanowi niewątpliwy atut dla wszystkich rodziców, powierzających nam swoje pociechy.

Jeśli i Państwa interesuje kształcenie dzieci, odbiegające od tradycyjnych metod, Baza Montessori serdecznie zaprasza! Prosimy telefonicznie umówić się na spotkanie, by osobiście przekonać się o zaletach naszego  miejsca.