Zadzwoń do nas: 507 386 978

Home » Przedszkole Montessori blisko Nowodworów w Warszawie

Przedszkole Montessori blisko Nowodworów w Warszawie

Nie lada gratką dla mieszkańców osiedla Nowodwory w Warszawie może być wyjątkowe przedszkole Montessori. Opierając swoją filozofię wychowania na odrzuceniu schematów i zaufaniu w samodzielny rozwój dziecka, chcielibyśmy zaoferować Państwu nasze usługi.

Uważamy, że każde dziecko jest inne, ma swoje własne zainteresowania i podejmuje wyzwania w zgodzie ze swoimi potrzebami. Wychodzimy z założenia, że w przedszkolu powinno się rozwijać wyraźnie widoczne umiejętności dziecka i nie tłumić ich, zapewniając tym samym szybki rozwój malucha w określonej dziedzinie. Nauka nie powinna kojarzyć się z przykrym obowiązkiem ani z końcem beztroskiej zabawy. Dlatego też filozofia Montessori jest daleka od narzucania dzieciom zbyt trudnych informacji lub przymuszania ich do jakiejkolwiek formy aktywności. Dzieci same wybierają miejsce do zabawy, tempo oraz sposób w jaki realizują zadania – same lub w grupie rówieśników. Doświadczenie nowych rzeczy w komfortowej przestrzeni i bez emocjonalnego nacisku ze strony opiekuna jest podstawą założeń Montessori.

Plusem naszego przedszkola jest z pewnością jego położenie w północno – wschodniej części Warszawy, w bliskości dzielnicy Nowodwory. Dzięki temu istnieje możliwość bezproblemowego dotarcia do nas, bez konieczności stania w korkach. Ponadto dzieci mają zapewnioną specjalnie przystosowaną przestrzeń oraz podwórko pełne zieleni do zabawy, którego cześć stanowi las przylegający do przedszkola, co stanowi wyjątek wśród przedszkoli znajdujących się w Warszawie.