Zadzwoń do nas: 507 386 978

Home » Warszawskie przedszkole Montessori blisko Legionowa

Warszawskie przedszkole Montessori blisko Legionowa

W naszym przedszkolu, położonym w spokojnej i malowniczej okolicy na granicy Warszawy i Jabłonnej, w sąsiedztwie miasta Legionowo, posiadamy specjalnie urządzone sale, przygotowane dla dzieci, które pracują według własnego tempa i zgodnie z własnymi możliwościami. Metoda przez nas stosowana odnosi się do filozofii Marii Montessori, włoskiej lekarki, która uważała, że należy wspierać spontaniczność i twórczość dzieci, umożliwiając im w ten sposób wszechstronny rozwój społeczny, kulturowy i fizyczny.

Przedszkole Montessori oferuje dzieciom wybór zadań, na które są już gotowe. Ćwiczą w ten sposób koncentrację na określonym zadaniu, uczą się samodzielnego działania a przede wszystkim doskonalą wykonywanie codziennych czynności jak sprzątanie po sobie, odkładanie przedmiotów, przelewanie, zapinanie itp. Dzieci same wybierają miejsce pracy jak również tempo i czas pracy jaki potrzebują na dokończenie podjętego przez siebie zadania.

Pomimo iż Warszawa obfituje w ogromną ilość przedszkoli, polecamy nasz ośrodek nie tylko z powodu stosowanych przez nas alternatywnych metod, które odbiegają od tradycyjnych – nie zawsze skutecznych – metod nauczania, ale też poprzez lokalizację w dzielnicy Warszawa Choszczówka nieopodal Legionowa, czyli dzielnicy pełnej zieleni i drzew. Niewątpliwie ma to wpływ na spokojnie przebiegające zajęcia w plenerze.

Biorąc pod uwagę, naszą infrastrukturę ciepłe, empatyczne podejście do dzieci oraz stosowaną przez nas metodę Montessori wierzymy, że jesteśmy idealnym miejscem dla Państwa pociech!