Zadzwoń do nas: 507 386 978

Home » Żłobek, przedszkole, zerówka Montessori blisko Legionowa

Żłobek, przedszkole, zerówka Montessori blisko Legionowa

W naszym miejscu położonym w spokojnej i malowniczej okolicy na granicy Warszawy i Jabłonny, 5 km od miasta Legionowo, posiadamy specjalnie urządzone sale, przygotowane dla dzieci, które pracują w zgodzie z własnym tempem i zgodnie z własnymi możliwościami. Metoda przez nas stosowana odnosi się do filozofii Marii Montessori, włoskiej lekarki, która uważała, że należy wspierać spontaniczność i twórczość dzieci, umożliwiając im w ten sposób wszechstronny rozwój społeczny, intelektualny i fizyczny.

Dzieci ćwiczą w koncentrację na określonym zadaniu, uczą się samodzielnego działania a przede wszystkim doskonalą wykonywanie codziennych czynności jak sprzątanie po sobie, odkładanie przedmiotów na miejsce, przelewanie, zapinanie itp. Dzieci same wybierają miejsce pracy jak również tempo i czas pracy jakiego potrzebują na dokończenie podjętego przez siebie zadania.

Zapraszamy do Bazy Montessori, która stanowi miejsce wzrostu dzieci w wieku od roku do 7 lat, gdy gotowe są pójść do szkoły. Dzieci przebywają w kameralnych grupach, w domowej atmosferze, w otoczeniu wykwalifikowanej kadry i pięknej przyrody.

Mieścimy się w dzielnicy Warszawa Choszczówka nieopodal Legionowa, czyli dzielnicy pełnej zieleni i drzew. Niewątpliwie ma to wpływ na to, że dzieci mniej chorują, są spokojniejsze i lepiej się koncentrują na nauce.

Biorąc pod uwagę naszą infrastrukturę oraz ciepłe, empatyczne podejście do dzieci wierzymy, że jesteśmy idealnym miejscem dla Państwa pociech!