Zadzwoń do nas: 507 386 978

Home » Nasze wartości

Nasze wartości

Nasze wartości


Podstawą jest szacunek do dziecka jako odrębnej istoty ludzkiej, która ma swoje pragnienia, potrzeby i swój indywidualny plan rozwoju. Wspieramy jej rozwój korzystając z metody Montessori, która stawia na samodzielność dziecka i szacunek dla jego indywidualnego tempa rozwoju oraz na naukę przez doświadczenie.

 

misja 2
MISJA

Stworzenie bezpiecznej bazy rozwoju dla dzieci, które są one traktowane z szacunkiem i naturalnie w ten sam sposób traktują innych.Wspólną bazą rodziców, nauczycieli i dzieci jest samodzielność, odpowiedzialność, samoświadomość, ciekawość świata, radość uczenia się, kreatywność, akceptacja, poszanowanie granic i rozwiązywanie konfliktów bez przemocy.

filozofia
FILOZOFIA

Opieramy się na najlepszej praktyce oraz filozofii Marii Montessori. Dzieci poprzez zdobywanie samodzielności i doświadczenia przygotowują się do realizacji swojego pełnego potencjału. Wychowanie rozumiemy jako wspieranie, pomoc w indywidualnym rozwoju oraz doprowadzenie dziecka do samodzielności i niezależności od dorosłych.

wiadomość
ŚWIADOMOŚĆ

Staramy się być świadomymi rodzicami i nauczycielami. Nieustannie się rozwijamy poznając nowe podejścia i metody wspierania dzieci. Jednak najwięcej uczymy się od nich samych, przez wnikliwą obserwację. Pozwalamy dzieciom i sobie uczyć się na własnych błędach, cierpliwie wzmacniamy samodzielność dzieci i okazujemy im wsparcie, gdy tego potrzebują.

otoczenie
OTOCZENIE

Miejsce nasze jest przestrzenią do życia, nauki i rozwoju dopasowaną do potrzeb i możliwości dziecka. Przestrzeń, estetyka, harmonia, edukacyjny sens przedmiotów, bliski kontakt z naturą, pełna szacunku postawa dorosłych, z którymi styka się dziecko – to wszystko stanowi tło prawdziwego, wewnętrznego rozwoju dziecka.