Zadzwoń do nas: 507 386 978

Home » Najważniejsze informacje dla rodziców

Najważniejsze informacje dla rodziców

Proces przyjmowania dzieci

Przyjęliśmy zasadę równych szans wszystkich dzieci. Dzieci przyjmowane do naszej placówki muszą mieć skończone 2 lata i wykazują gotowość pozostania w grupie. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym, 6-9 lat przyjmowane są na podstawie sprawdzenia ich gotowości szkolnej i rozmowy z rodzicami. Przed podjęciem decyzji o przyjęciu dziecka chcemy poznać wartości, którymi kierują się rodzice, jak również cele, które chcieliby osiągnąć, dlatego organizujemy rozmowę wstępną dla zainteresowanych Wyprawka Każdy przedszkolak powinien być od pierwszego dnia pobytu wyposażony w:

  • własną szczoteczkę do zębów i pastę
  • 2 komplety ubrań na zmianę – bieliznę, rajstopy, spodenki, skarpetki, bluzeczki, podkoszulki
  • kalosze i płaszcz przeciwdeszczowy

Godziny otwarcia i dni wolne

Przedszkole pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-17:00, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. W uzasadnionych przypadkach można dziecko przyprowadzić już od 7:00. W okresie wakacyjnym przewidujemy miesięczną przerwę od zajęć dydaktycznych w sierpniu. W okresie zimowym mamy tygodniową przerwę w drugim tygodniu lutego (w drugim tygodniu ferii mazowieckich).

Plan dnia

7.30-9.30 Dzieci zostają przyprowadzane przez rodziców. Dzieci, które nie są obecne do godz. 9.30 zapraszamy dopiero na obiad o godz.13.00.
7.30-13.00 dostępna jest zdrowa przekąska dla dzieci na wspólnym stole
9.45 zebranie na elipsie, powitanie dzieci, wspólne rozpoczęcie dnia
10.00-13.00 praca własna
13.00-14.00 wspólny obiad, wspólne spędzanie czasu przy stole – dzieci wspólnie przygotowują posiłki, nakrywają do stołu, sprzątają.
14.00-15.00 zabawy w ogrodzie, spacer do lasu, wyjście na plac zabaw
15.00-16.00 zajęcia dodatkowe: muzyka/plastyka/tańce/Aikido/język obcy, etc. lub wolny, swobodny czas przeznaczony na zabawę
16.00 podwieczorek
16.30 pożegnanie na kręgu i rozchodzenie się dzieci do domów, rodzic czeka na dziecko w przedpokoju.

Odbieranie dzieci powinno odbywać się około godziny 16.45, aby zapewnić dzieciom i opiekunom czas na spokojne przygotowanie się do wyjścia o godz. 17.00.
W przypadku nieodebrania dziecka do godziny 17.00 rozpoczyna się opieka ponadwymiarowa, płatna dodatkowo. Koszt tej usługi to 20 zł za pierwsze pół godziny oraz 40 zł za każde kolejne rozpoczęte pół godziny. Opłaty doliczane będą do czesnego na następny miesiąc. Dzieci odbierać mogą wyłącznie rodzice lub osoby do tego wcześniej upoważnione na piśmie, mogące potwierdzić swoją tożsamość dowodem osobistym. W nagłych przypadkach, jeśli rodzic nie może odebrać dziecka, powinien powiadomić opiekuna telefonicznie o tym, kto odbierze dziecko. Późniejsze przyjście dziecka, wcześniejsze odbieranie oraz wyjątkowe przypadki powinny być wcześniej zgłoszone opiekunowi grupy telefonicznie, aby mógł odpowiednio zorganizować sobie pracę z pozostałymi dziećmi Podczas odbierania dziecka, w momencie pożegnania się ucznia z opiekunem odpowiedzialność za dziecko przejmuje osoba odbierająca. Zasada ta obowiązuje zarówno w budynku jak również na podwórku.